KKK

KUI KAUA VÕTAB AEGA VFF ÜLEMINEK?

Mõne jaoks on see nädalate küsimus, mõnel võtab see aega kuid ja teistel rohkem kui aasta. Palju sõltub Teie jalatüübist ja sellest, millisteks tegevusteks VFF kasutate ning kui suur on teie jala loomulik pronatsioon. Ootamine tasub end kindlasti ära. Vastutasuks saate endale tervemad ja tugevamad jalad. Vastus sellele, kui kaua teil VFF harjumine aega võtab, sõltub teie jalgade hetkeseisundist, teie keha biomehaanikast ja lihaste tugevusest. Lihtsalt pidage meeles, et kasutades VFF muutuvad lihased teie jalgadel tugevamaks ja vastupidavamaks. See omakorda muudab tugevamaks teie keha ning annab teile parema tunnetuse ja kontrolli enda keha üle. Kuulake enda keha.

 

KANDES ORTOPEEDILISI SISETALDU, KAS KA SELLISEL JUHUL VÕIB KANDA VIBRAM FIVEFINGERS´EID?

VFF on disainitud jala parema mehaanika arendamiseks ja seda loomulikul teel. VFF mõeldud selleks, et te tunneksite end võimalikult ligilähedaselt paljajalu liikumisele. Seega on ortopeediliste taldade kasutamise põhimõte otseses vastuolus Vibrami loogikaga. Kui teil on erakordselt lamedad jalad, siis sellisel juhul peab VFF üleminekuperiood olema pikem ja ettevaatlikum, kuna teie jalad nõuavad rohkem aega harjumiseks sellise liikumisega.

 

JALAD VALUTAVAD PEALE VFF KANDMIST, KAS SEE ON NORMAALNE?

Kohanemisperioodil on normaalne, et jalad hakkavad valutama. See on sama normaalne, nagu igasugune treeningust põhjustatud lihasvalu. See valu peaks vähenema pärast mõnenädalast kasutamist. Pidage meeles, et üleminek võtab aega.

 

KAS VFF ON MÕELDUD KANDMISEKS AINULT SUVEL?

VFF mudeleid saab väga edukalt kanda lisaks välitreeningutele ka sisetrennides. VFF jalanõud sobivad kandmiseks ja treenimiseks nii tantsusaalis, joogamatil kui ka jõusaali trenažööridel. Seega on VFF võimalik kanda aastaringselt. Välitingimustele mõeldes on valmistatud veekindlaid VFF mudeleid.