VIBRAM FF KASUTUSJUHEND

 

Vibram FiveFingers KASUTUSJUHEND

Vibram FiveFingers mudelite jalgapanemist alustage suurest varbast, liikudes järjest väikese varba poole. Kand tõmmake jalanõusse alles siis, kui kõik varbad on jõudnud õigetele kohtadele. Algul võib varvaste eraldi pesadesse paigutamine võtta veidi kauem aega ja peate sõrmedega varbaid suunama. Ärge kohkuge, edaspidi saate FiveFingers’id juba hõlpsamini jalga.

TREENIMINE

Reeglid, mida ühelt jalatsilt teisele üleminekul silmas pidada:

  • Alustage käimisega;

  • Esimesel nädalal ei tohiks joosta rohkem kui 500 m üle päeva;

  • Ärge tõstke distantsipikkust rohkem kui 10 % nädalas;

  • Lihasväsimus ja kangus on normaalsed kehareaktsioonid, aga kui tunnete valu luudes või muudes kudedes, võib see olla märk vigastusest. Sellisel juhul tuleb võtta lisapuhkust;

  • Üleminek minimalistlikule jalatsile võtab vähemalt 2-3 kuud enne, kui keha sellega lõplikult harjub;

  • Väga oluline on sääre- ja tagareielihaste venitamine pärast treeningut, samuti säärte ja pöiavõlvilihaste massaaž.

Treeningplaan, mida on soovitatav järgida, et vältida võimalikke ülekoormusvigastusi:

1.-2. NÄDAL:   Jalgade treening 3-5 x nädalas. Kandke FiveFingers’eid 1-2 tundi päevas igapäevastel tegevustel.

3.-4. NÄDAL: Soojenduseks jalgade treening. Venitage säärelihast ja pöiavõlvi. Jookse 10-20 % enda normaalsest jooksudistantsist FiveFingers’itega ja mitte tihedamini kui üle päeva. Harjutage jalgade massaaži. Võtke massaaži kui ühte osa treeningust.

5.- 12. NÄDAL: Soojenduseks jalgade treening. Venitage säärelihast ja pöiavõlvi. Igal nädalal tõstke FiveFingers’itega läbitavat distantsi võrreldes eelneva nädalaga kuni 10 %, mitte rohkem. Ärge jookse tihedamalt kui ülepäeviti. Harjutage massaaži.

13. NÄDAL JA EDASI: Soojenduseks jalgade treening. Venitage säärelihast ja pöiavõlvi. Selles faasis olete võimeline kontrollima jooksudistantsi ja -kiirust. Pärast iga jooksu hoidke enda harjutuskavas venitusi ja massaaži. Massaaž aitab lihastel taastuda ega lase tekkida armkudet, mis treeninguga tekib. 

NB! Ei ole ühte ja ainsat kõigile sobivat plaani – KUULAKE ENDA KEHA!

HOOLDAMINE

Vibram FiveFingers jalanõud on pestavad pesumasinas. Neid on soovitatav pesta 30-kraadise veega käsitsipesu programmil, kasutades pesuvahendina spordiriietele ja -jalanõudele mõeldud vedelpesugeeli (seda saab osta spordipoodidest). Ei tohi kasutada pehmendit, valgendajat ega loputusvahendeid. Pärast pesemist pange Vibram FiveFingers’id kuivama õhu kätte, kuivatisse neid panna ei tohi. Nahast mudeleid on keelatud kuivatada päikese käes.

 

Rohkem infot:
 E-mail: info@fivefingers.ee